דף הבית   ארכיון שיעורים   ערוץ מאיר   באהבה ובאמונה   ילדים   תקליטורים   אודות   תרומות     צופים כותבים  

מכון-מאיר

הרב דב ביגון שליטמכון-מאיר, אשר נקרא ע'ש אליעזר מאיר ליפשיץ הי'ד שנפל במלחמה יום כיפור, הוקם בשנת תשל'ד אחרי מלחמת יום כיפור ע'י הרב דב ביגון שליט'א.


מכון-מאיר שם לו למטרה לקרב יהודים לשורשים בדרכו של הלל הזקן 'אוהב את הבריות ומקרבן לתורה'.

המחלקות השונות מציעות תוכניות למתחילים ולמתקדמים בחמש שפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, וספרדית. כמו-כן, מטעם משרד החינוך קיים אולפן לעולים חדשים ולסטודנטים מחו'ל. בין יתר מפעליו של מכון-מאיר קיימת מסגרת גם לבנות בשם מכון-אורה.

שיעור של הרב אורי שרקי בכתת אמונהכ-400 תלמידים, ישראלים ועולים חדשים מרקע דתי וחילוני לומדים יחד באווירה נעימה ופתוחה לכל. בתוכניות רבות ומגוונות של לימודי יהדות בהם לומדים את יסודות האמונה היהודית, ולומדים כיצד ללמוד תורה שבכתב ובע'פ. ולנהל אורח חיים ע'פ המסורת היהודית.

במשך שנות קיומו של מכון-מאיר, אלפים ורבבות הושפעו ומושפעים מפעילותו של 'מכון-מאיר', המפיץ תורה ומקרב לבבות ברוח של אהבת העם, התורה והארץ. בוגרי המכון מוצאים את דרכם בכל הארץ, תורמים בתחומים שונים ומגוונים כמו: החינוך, הכלכלה, המדע והצבא, ובכך מציגים מודל לחיקוי של תורה עם דרך-ארץ.

הנה מכתב המתאר במספר מילים את רשמיו של אחד מבוגרינו הרבים:

לכבוד מכון-מאיר היקר ביותר,

קשה למצוא מלים שמבטאות נכון את מה שהענקתם לי.

תמיד ידעתי שהמכון העניק לי חיים חדשים ממש – חיים טובים, חיים עם משמעות גדולה, עם שמחה ואהבה ואמונה בטוב

וכיום, כשאני בעולם העשייה – הדבר אף ברור לי יותר ויותר - מטבעות הזהב שלקחתי מהמכון מסייעות לי בכל מקום, בכל שביל, בכל דרך, ובכל פינה ופינה שאני מגיע.

מטבעות של זהב ממש!

אלף אלפים של תודות לכל מי שלוקח חלק במפעל הקדוש הזה.

באהבה ואמונה,

נתיב


דף פרשת השבוע כמו-כן מכון-מאיר מפיץ דפי פרשת שבוע, 'באהבה ובאמונה', עם מאמרים של מיטב הרבנים של הצבור הדתי לאומי כמו הרב ביגון, הרב שלמה אבינר, הרב זאב קרוב, הרב אלישע אבינר והרב עזריאל אריאל. אשר מופצת מעל 80,000 עותקים ברחבי הארץ.

בית המדרש החדשהבניין החדש שקם מהווה מקום ל-300 תלמידים אשר נהנים מאווירה פתוחה ושמחה של תלמוד תורה בחברותות של שניים או של יותר, עם רבנים ושיעורים מרתקים

בערוץ מאיר - ערוץ השידור האינטרנטי של מכון מאיר צופים רבבות גולשים בחודש, זמן הביקור הממוצע לגולש הינו חסר תקדים - כשעה וחצי. הערוץ משדר שידורים חיים לאורך כל שעות היום, ערוץ ילדים המשדר תוכניות ילדים חינוכיות ושידורים מיוחדים ומגוונים לכל המשפחה. מאז הקמתו נצפו בערוץ מיליוני שעות תורה, וארכיון שעורי הוידאו שלו הינו הגדול בעולם.


מהמצפה לישועה השלימה
בברכה ובהוקרה
דב ביגון

מחלקה ישראלית
מחלקה לדוברי אנגלית
מחלקה לדוברי רוסית
מחלקה לדוברי צרפתית
מחלקה לדוברי ספרדית
מכון אורה לבנות